(ua) Дитячий хор Жайвір

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Народний камерний хор “Жайвір” має свій стиль виконання, який вирізняє його з-поміж інших хорових колективів, користується любов’ю та визнанням слухачів. У 2010 р. колектив святкував свій ювілей в Національному Академічному Українському Драматичному театрі ім..М.Заньковецької, де представив велику шоу-програму «Відчинилося життя», в якій майстерно синтезував різні види (пісня, танець, інструментальна музика) та жанри мистецтва (класичний, народний, популярний).

Керують колективом його засновник – Відмінник освіти України Наталія Чмир – Козяр та Зоряна Мартин, які виховують в дітей та молоді бережливе ставлення до надбань української національної культури, гарний художній смак, любов до хорової музики, духовної спадщини та перлин світового мистецтва.

Хор «Жайвір» створений у 2000 році в Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини (ЦТДЮГ). Це колектив однодумців – дівчаток та хлопців віком від 5 до 25 років (молодша група – 5 – 9 р .р., підготовча група – 10 – 15 р. р., концертна група – 16 – 25 р. р. ), які займаються хоровим співом, вокалом, знайомляться з історією музичного, зокрема, хорового мистецтва, отримують елементарні знання з нотної грамоти, гри на сопілці. “Жайвір” – це творчий ініціативний колектив, де кожен хорист може проявити себе солістом (допомагають у цьому уроки вокалу). Основу концертного репертуару складають хорові твори української та зарубіжної класики, духовна музика, а також обробки народних пісень, твори сучасних композиторів. Першою роботою (19.12.2000 р.) була Різдвяна програма, яка включала авторські твори до Свята Миколая та колядки. Так сформувалась цікава літературно-музична композиція “Срібляста пісенька”, яка увійшла до аудіоальбому з такою ж назвою (2003 рік).