(ua) Lemko Bluegrass Band

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

https://youtu.be/gGf1b1JrAx0

Кантрі по-лемківськи. У Львові є унікальний гурт «Lemko Bluegrass Band», чи не єдиний в Україні, який грає лемківські, гуцульські та галицькі пісні у стилі американського кантрі, зокрема в напрямку блюграс. Львівські музиканти зібралися разом у гурт «Lemko Bluegrass Band», або просто LBB, майже 3 роки тому. Кожен з них до того займався фольковою музикою, але згодом надумали її осучаснити. Так народилося унікальне поєднання: лемківські і гуцульські пісні з музикою кантрі.

«Ми вирішили ту нашу спадщину: лемківську чи карпатську музику подати під призмою іншої, більш популярної подачі, може, естрадової, американської, такої універсальної для усього світу», – розповів вокаліст і гітарист гурту LBB Ростислав Татомир. Музиканти з LBB переконують, це лише на перший погляд кантрі і лемківська музика непоєднувані. Насправді між ними є історичний зв`язок. «Ми відтворюємо таку історично достовірну ситуацію, коли на хвилі еміграції музиканти з Лемківщини, Бойківщини потрапляли в США, Канаду і стикалися з феноменом звукозапису, якого тут не було.

Відповідно, вони привозили весь багаж своїх мелодій і, працюючи з місцевими музикантами, теж черпали від них», – зазначив мелодеоніст гурту LBB Всеволод Садовий. Блюграс – це гілка кантрі, корені якої сягають в ірландський, шотландський та англійський традиційний мелос. У блюграсі використовують лише акустичні неелектронні інструменти. У львівських хлопців також усе наживо, навіть додали екзотику: бузукі, банджо і скрипку-трубу. «Скрипка-труба звучить як патефон. Що мені подобається в цьому інструменті, коли грати на ньому з іншими мідними духовими, він трохи зливається в металічний звук і дає таку оркестрову пачку», – додав скрипаль гурту LBB Маркіян Турканик