Дитячий хор Жайвір

Народний камерний хор “Жайвір” має свій стиль виконання, який вирізняє його з-поміж інших хорових колективів, користується любов’ю та визнанням слухачів. У 2010 р. колектив святкував свій ювілей в Національному Академічному Українському Драматичному театрі ім..М.Заньковецької, де представив велику шоу-програму «Відчинилося життя», в якій майстерно синтезував різні види (пісня, танець, інструментальна музика) та жанри мистецтва (класичний, народний, популярний).

Керують колективом його засновник – Відмінник освіти України Наталія Чмир – Козяр та Зоряна Мартин, які виховують в дітей та молоді бережливе ставлення до надбань української національної культури, гарний художній смак, любов до хорової музики, духовної спадщини та перлин світового мистецтва.

Хор «Жайвір» створений у 2000 році в Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини (ЦТДЮГ). Це колектив однодумців – дівчаток та хлопців віком від 5 до 25 років (молодша група – 5 – 9 р .р., підготовча група – 10 – 15 р. р., концертна група – 16 – 25 р. р. ), які займаються хоровим співом, вокалом, знайомляться з історією музичного, зокрема, хорового мистецтва, отримують елементарні знання з нотної грамоти, гри на сопілці. “Жайвір” – це творчий ініціативний колектив, де кожен хорист може проявити себе солістом (допомагають у цьому уроки вокалу). Основу концертного репертуару складають хорові твори української та зарубіжної класики, духовна музика, а також обробки народних пісень, твори сучасних композиторів. Першою роботою (19.12.2000 р.) була Різдвяна програма, яка включала авторські твори до Свята Миколая та колядки. Так сформувалась цікава літературно-музична композиція “Срібляста пісенька”, яка увійшла до аудіоальбому з такою ж назвою (2003 рік).