Музика – всюди, концерт – ніде!

Свято започатковане 1982 р. У Франції. Його назва французькою – «Fete de la Musique», що є грою слів, співзвучною з гаслом «Робіть музику!». Мета – залучити всіх музикантів незалежно від стилю і напрямку, рівню досвіду та віку, і все задля популяризації музики. Музику грають професіонали і аматори, відомі колективи і вуличні гурти, оркестри і поодинокі музиканти. Основне – відчувати радість від музики і дарувати її іншим. Вмієш грати – виходь і грай, не вмієш – витягуй друзів на вулицю і слухай! До свята долучаються всі охочі: філармонії, опери, музичні театри, школи та клуби, разом з культурними осередками, громадськими ініціативами, кав’ярнями та ресторанами тощо.

За сорок років Fete de la Musique охопило всю земну кулю: від Парижа до Буенос-Айреса, від Бостона до Калькутти, від Мельбурна до Бейруту. Кожного року у цей день жива музика звучить на вулицях і площах, у парках і скверах, в кав’ярнях і музеях, з балконів будинків і вікон державних установ, у двориках, на вокзалах, в клубах, на лавочках, словом, всюди, де лиш заманеться. Свято дає можливість відчути як найбільше відтінків і жанрів музики.

На сьогоднішній день Fete de la Musique є найбільшим міжнародним музичним фестивалем об'єднуючи цілі народи, культурні традиції і виконавців всіх стилів і напрямків. Разом з усім світом насолоджується музикою і Львів.

2013
[:UK]У 2013 році Свято музики вперше провели у Львові. Це було відкриття. Хоча у місті чимало музичних фестивалей, унікальний формат Свята музики прикував увагу. Близько чотирьох десятків локацій і вдвічі більше музикантів – для дебюту дуже потужно![:]
пригадати →
2014
Свято Музики 2014 року відзначилося ростом масштабів. Збільшилася не лише кількість музикантів, а й їхня географія. Втім, незмінним залишився формат – абсолютна більшість виступів (коли це дозволяв жанр) відбувалися під відкритим небом, аби музикував кожен двір і неможливо було гуляти містом, не потрапивши на чийсь виступ.
пригадати →
2015
Якщо перше Свято Музики було ризикованим експериментом, а друге мало показати, чи у проекту є потенціал, то те зростання інтересу публіки та виконавців, яке було в 2015 році дало зрозуміти, що Свято Музики не просто актуальне – воно потрібне, як повітря! Більше 150 учасників: аматори і професіонали, любителі електронної музики та знавці гри на колісній лірі, всі об’єдналися святкувати мистецтво.
пригадати →
2016
Свято музики 2016 мало свої особливості. Перша – його поєднали зі святкуванням 5-річного ювілею гурту ГИЧ Оркестр. Крім того, завдяки попереднім успіхам до проекту долучилися нові міста – Свято почали проводити у Тернополі та в Одесі!
пригадати →
2017
Свято музики 2017 продовжило рух вперед – нові локації, нові учасники. За минулі роки у Святі приймали участь такі зірки як “Антитіла” та Сашко Положинський з гурту “Тартак”. Однак кожен музикант, навіть початківець-дебютант, міг вийти на ту ж саму сцену та привернути увагу до своєї творчості.
пригадати →
2018
У 2018 році Свято музики відзначився розширенням відстані між локаціями. Якщо раніше більшість з них були поблизу центра, то у цьому році організатори пішли на сміливий експеримент: Свято охопило увесь Львів. Музика лунала на Сихові і Левандівці, Підзамче і центр – Свято охопило кожен куточок міста.
пригадати →
2019
У 2019 році стало зрозуміло, що Свято музики вже стало невід’ємною частиною культурного життя Львова. Поголос про нього поширився, і спеціально заради цього дня, коли від ранку і до глибокого вечора усюди лунає музика, приїжджали люди з усієї України – а кількість музикантів вже вкотре перевищила сотню!
пригадати →
2020
2020 рік був складним через епідемію. На щастя, Свято музики з самого початку був open-air заходом, тож попри обмеження на кiлькiсть людей в одному місці, попри складнощі в організації та транспортуванні виконавців й апаратури – попри все це вдалося оживити тимчасово завмерле культурне життя Львова.
пригадати →
2021
У 2021 році Свято музики повернулося до звичного, великого масштабу події. Близько 130 виконавців, музика до глибокої ночі, найрізноманітніші локації та всі можливі напрямки. Традиційно, як і всі попередні роки Свято музики безкоштовне для всіх слухачів і неприбуткове для організаторів.
пригадати →