21 червня – в день літнього сонцестояння на Землі всюди заводиться музичний драйв – світовий день музики

Свято музики  – це час слухати і грати музику наживо, час виступати на відкритих майданчиках, вулицях і площах, бути аматором і професіоналом, шанувальником і просто слухачем. Щороку музиканти і гурти – професіонали та аматори, музичні заклади – філармонії, опери, музичні театри, школи та клуби, разом з культурними осередками, громадськими ініціативами, кав’ярнями та ресторанами тощо організовують відкриті безкоштовні концерти.

Це свято відбувається задля поширення музики: ми прагнемо заохотити музикантів до самовираження в просторі міста, та – завдяки численним безкоштовним концертам і спонтанним виступам як професіоналів, так і аматорів – удоступнити міській громаді музику будь-якого жанру і стилю в живому виконанні. Музика як універсальна сила, що поєднує людей різного віку, походження, статусу, переконання і смаку.

fete2

Музика – всюди, концерт – ніде!

Цей день є святом, яке відбувається передовсім просто неба – на вулицях, площах, у скверах, парках. Винятковий день для будь-якої музики та публіки. Спільна подія задля взаємообміну і відкриттів. Музиканти в несподіваний спосіб освоюють громадський простір міста і мають шанс знайти і відкрити місця, які не є традиційно концертними майданчиками – вулиці, музеї, шпиталі, громадські заклади тощо. Публіка має нагоду почути музику, якої не чує зазвичай, в день, присвячений живій музиці та розмаїттю музичних практик і стилів.

У цей день 21 червня закликаємо до спонтанної і вільної участі музикантів – професіоналів та аматорів. Всі концерти безкоштовні для слухачів і неприбуткові для організаторів.

ДОЛУЧАЙСЯ! МУЗИКУЙМО РАЗОМ!

fete3

Свято музики принципово відрізняється від інших культурно-музичних заходів (концертів, фестивалів і под.). Його образ твориться спільними зусиллями всіх охочих долучитися до Свята. Уникаючи формальностей, Свято музики природним чином сприяє демократизації музичної культури, надає простір для творчих стремлінь на противагу споживацьким звичкам. А зі своїм міжнародним розголосом воно стає також виразником і трампліном нових музичних віянь, та насамперед – місцем доброзичливої зустрічі посвячених музикантів і любителів музики… Свято походить з Франції і відбувається щорічно, починаючи з 1982 року, коли на заклик тодішнього міністра культури до громадян вийти з музикою на відкриті майданчики французьких міст з ентузіазмом відгукнулася величезна кількість французів. Відтоді захід щороку має дедалі більший розголос. У 1987-му святкування відбулись у 50 країнах, а в 2010-му Свято Музики відзначали вже у містах 116 країн.

Оригінальна назва французькою – Fête de la Musique – є грою слів і омофоном до виразу “Faites de la musique!” (“Робіть музику!”), який став гаслом участі у святі.