21 червня, в день літнього сонцестояння, від нашої планети розлітаються мелодії на цілу галактику.
Це на Землі лунає Свято музики!

Гучне і яскраве свято поєднує 5 континентів, 120 країн та 800 міст, серед яких і наш Львів. Кожного року у цей день жива музика звучить на вулицях і площах, у парках і скверах, в кав’ярнях і музеях, з балконів будинків і вікон державних установ, у двориках, на вокзалах, в клубах, на лавочках, словом, всюди, де лиш заманеться. Свято дає можливість відчути як найбільше відтінків і жанрів музики. Простір міста заливають хвилі джазу і блюзу, року і фолку, електронної і академічної музики, хорового і сольного співу, хіп-хопу і співаної поезії…

Музику грають професіонали і аматори, відомі колективи і вуличні гурти, оркестри і поодинокі музиканти. Основне – відчувати радість від музики і дарувати її іншим. Вмієш грати – виходь і грай, не вмієш – витягуй друзів на вулицю і слухай! Єдине правило, яке діє цього дня на всій планеті – музика має творитися «на живо», а за виступи не можна брати гроші. До свята долучаються всі охочі: філармонії, опери, музичні театри, школи та клуби, разом з культурними осередками, громадськими ініціативами, кав’ярнями та ресторанами тощо. Всі організовують відкриті безкоштовні концерти.

fete2

Музика – всюди, концерт – ніде!

Музиканти можуть реєструватися заздалегідь або виконувати музику спонтанно. Слухачі гуляють містом слухаючи різноманітні виступи або ж залишаються в клубі чи кав’ярні, знайшовши свою музику.

Свято започатковане 1982 р. У Франції. Його назва французькою – «Fete de la Musique», що є грою слів, співзвучною з гаслом «Робіть музику!». За тридцять років Свято музики охопило всю земну кулю: від Парижа до Буенос-Айреса, від Бостона до Калькутти, від Мельбурна до Бейруту. Разом з усім світом насолоджується музикою і Львів.

.

ДОЛУЧАЙСЯ! МУЗИКУЙМО РАЗОМ!

fete3

Кожного разу до свята приєднується все більше музикантів та слухачів. 21 червня Львів звучить сотнями мелодій, танцює і світиться радістю. Досі Львів залишається єдиним  українським містом, офіційно затвердженим «Fete de la Musique», як учасник Свята. Ідея Свята є надзвичайно простою і радісною – святкування музики наживо в будь-яких її проявах, безкоштовно і відкрито у публічному просторі міста. Адже музика – це універсальна сила, що об’єднує людей різного віку, походження, статусу, переконання і смаку.