Lemko Bluegrass Band

Кантрі по-лемківськи. У Львові є унікальний гурт «Lemko Bluegrass Band», чи не єдиний в Україні, який грає лемківські, гуцульські та галицькі пісні у стилі американського кантрі, зокрема в напрямку блюграс. Львівські музиканти зібралися разом у гурт «Lemko Bluegrass Band», або просто LBB, майже 3 роки тому. Кожен з них до того займався фольковою музикою, але згодом надумали її осучаснити. Так народилося унікальне поєднання: лемківські і гуцульські пісні з музикою кантрі.

«Ми вирішили ту нашу спадщину: лемківську чи карпатську музику подати під призмою іншої, більш популярної подачі, може, естрадової, американської, такої універсальної для усього світу», – розповів вокаліст і гітарист гурту LBB Ростислав Татомир. Музиканти з LBB переконують, це лише на перший погляд кантрі і лемківська музика непоєднувані. Насправді між ними є історичний зв`язок. «Ми відтворюємо таку історично достовірну ситуацію, коли на хвилі еміграції музиканти з Лемківщини, Бойківщини потрапляли в США, Канаду і стикалися з феноменом звукозапису, якого тут не було.

Відповідно, вони привозили весь багаж своїх мелодій і, працюючи з місцевими музикантами, теж черпали від них», – зазначив мелодеоніст гурту LBB Всеволод Садовий. Блюграс – це гілка кантрі, корені якої сягають в ірландський, шотландський та англійський традиційний мелос. У блюграсі використовують лише акустичні неелектронні інструменти. У львівських хлопців також усе наживо, навіть додали екзотику: бузукі, банджо і скрипку-трубу. «Скрипка-труба звучить як патефон. Що мені подобається в цьому інструменті, коли грати на ньому з іншими мідними духовими, він трохи зливається в металічний звук і дає таку оркестрову пачку», – додав скрипаль гурту LBB Маркіян Турканик