History

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Свято започатковане 1982 р. У Франції. Його назва французькою – «Fete de la Musique», що є грою слів, співзвучною з гаслом «Робіть музику!». Мета – залучити всіх музикантів незалежно від стилю і напрямку, рівню досвіду та віку, і все задля популяризації музики. Музику грають професіонали і аматори, відомі колективи і вуличні гурти, оркестри і поодинокі музиканти. Основне – відчувати радість від музики і дарувати її іншим. Вмієш грати – виходь і грай, не вмієш – витягуй друзів на вулицю і слухай! До свята долучаються всі охочі: філармонії, опери, музичні театри, школи та клуби, разом з культурними осередками, громадськими ініціативами, кав’ярнями та ресторанами тощо.

За сорок років Fete de la Musique охопило всю земну кулю: від Парижа до Буенос-Айреса, від Бостона до Калькутти, від Мельбурна до Бейруту. Кожного року у цей день жива музика звучить на вулицях і площах, у парках і скверах, в кав’ярнях і музеях, з балконів будинків і вікон державних установ, у двориках, на вокзалах, в клубах, на лавочках, словом, всюди, де лиш заманеться. Свято дає можливість відчути як найбільше відтінків і жанрів музики.

На сьогоднішній день Fete de la Musique є найбільшим міжнародним музичним фестивалем об'єднуючи цілі народи, культурні традиції і виконавців всіх стилів і напрямків. Разом з усім світом насолоджується музикою і Львів.

2013
[:UK]У 2013 році Свято музики вперше провели у Львові. Це було відкриття. Хоча у місті чимало музичних фестивалей, унікальний формат Свята музики прикував увагу. Близько чотирьох десятків локацій і вдвічі більше музикантів – для дебюту дуже потужно![:]
пригадати →
(ua) 2014
(ua) Свято Музики 2014 року відзначилося ростом масштабів. Збільшилася не лише кількість музикантів, а й їхня географія. Втім, незмінним залишився формат – абсолютна більшість виступів (коли це дозволяв жанр) відбувалися під відкритим небом, аби музикував кожен двір і неможливо було гуляти містом, не потрапивши на чийсь виступ.
пригадати →
(ua) 2015
(ua) Якщо перше Свято Музики було ризикованим експериментом, а друге мало показати, чи у проекту є потенціал, то те зростання інтересу публіки та виконавців, яке було в 2015 році дало зрозуміти, що Свято Музики не просто актуальне – воно потрібне, як повітря! Більше 150 учасників: аматори і професіонали, любителі електронної музики та знавці гри на колісній лірі, всі об’єдналися святкувати мистецтво.
пригадати →
(ua) 2016
(ua) Свято музики 2016 мало свої особливості. Перша – його поєднали зі святкуванням 5-річного ювілею гурту ГИЧ Оркестр. Крім того, завдяки попереднім успіхам до проекту долучилися нові міста – Свято почали проводити у Тернополі та в Одесі!
пригадати →
(ua) 2017
(ua) Свято музики 2017 продовжило рух вперед – нові локації, нові учасники. За минулі роки у Святі приймали участь такі зірки як “Антитіла” та Сашко Положинський з гурту “Тартак”. Однак кожен музикант, навіть початківець-дебютант, міг вийти на ту ж саму сцену та привернути увагу до своєї творчості.
пригадати →
(ua) 2018
(ua) У 2018 році Свято музики відзначився розширенням відстані між локаціями. Якщо раніше більшість з них були поблизу центра, то у цьому році організатори пішли на сміливий експеримент: Свято охопило увесь Львів. Музика лунала на Сихові і Левандівці, Підзамче і центр – Свято охопило кожен куточок міста.
пригадати →
(ua) 2019
(ua) У 2019 році стало зрозуміло, що Свято музики вже стало невід’ємною частиною культурного життя Львова. Поголос про нього поширився, і спеціально заради цього дня, коли від ранку і до глибокого вечора усюди лунає музика, приїжджали люди з усієї України – а кількість музикантів вже вкотре перевищила сотню!
пригадати →
(ua) 2020
(ua) 2020 рік був складним через епідемію. На щастя, Свято музики з самого початку був open-air заходом, тож попри обмеження на кiлькiсть людей в одному місці, попри складнощі в організації та транспортуванні виконавців й апаратури – попри все це вдалося оживити тимчасово завмерле культурне життя Львова.
пригадати →
(ua) 2021
(ua) У 2021 році Свято музики повернулося до звичного, великого масштабу події. Близько 130 виконавців, музика до глибокої ночі, найрізноманітніші локації та всі можливі напрямки. Традиційно, як і всі попередні роки Свято музики безкоштовне для всіх слухачів і неприбуткове для організаторів.
пригадати →